top of page

RUČNÍ

VÝROBA

RUČNĚ VYROBENÝ
TECHNICKY DOKONALÝ

Jsme fachmani. Všichni do jednoho. Každý z nás má svůj podíl na tom, že tu je dnes PHANTOM. Jsme velmi hrdí. Hrdí na naši životní náplň a filozofii. Víme totiž zcela jistě, že vždy budeme vyrábět tady. V Česku. Chceme stále vytvářet ta nejlepší kola originálního rukopisu.

Kotva 1

VÝVOJ

Vymyslet samotný výrobek, vymyslet jeho tvar či inovovat jeho detaily, to vše je hra myšlenek konstruktéra s jeho zkušenostmi. ​Vědět ale, jak toho výsledku výrobně dosáhnout, v sobě nese mnohem hlubší myšlenku a detailní znalosti ve spoustě technických odvětví.

Milan Duchek. Šéf vývoje.
V roce 1993 založil firmu DURATEC a vybudoval značku prvotřídní úrovně. Je tvůrcem a designérem rámu Phantom a autorem výrobního procesu Onepiece Technology.

TECHNOLOGIE

Pro kvalitní zpracování vláken a výrobu našich špičkových produktů potřebujeme high-tech vybavení. Disponujeme zařízením, na kterých se vyrábí letadla či monoposty F1. Za podpory těchto strojů jsme vyvinuli výrobní technologii, u které jsme odstranili možnost potencionální chyby lepeným spojem. Technologii jsme nazvali OnePiece Technology, jelikož jde o výrobní proces v jednom kuse - bez jakéhokoliv spoje.

Díky technologii výroby Onepiece Technology, kterou jsme vyvinuli v naší firmě, dokážeme rám Phantom vyrobit z jednoho kusu. Bez jakéhokoli spoje. Dokonce i patky rámu jsou zaformované a vytvrzené v jednom kroku.

ČESKÁ VÝROBA

Jak ostrý musí být nůž, aby přetnul nejpevnější vlákno světa? Jak šikovné musí být ruce, které dokážou položit více než tři stovky střihů? Kolik let trvá vymyslet něco tak unikátního? Není to jednoduché. Chce to tu správnou náturu, kvalitní myšlenku a hodně šikovné ruce.

Hliníkový blok upnutý do CNC frézovacího centra váží 140 kg. Výroba hlavní formy pro Phantoma trvá 180 obráběcích hodin. Několik dnů hrubujeme, odebíráme vrstvu za vrstvou, ostříme nástroje, obrábíme na čisto a výsledkem je forma lesklého povrchu o váze 16 kg.

NAPSALI O NÁS

Renomovaný britstký časopis zaměřený na silniční cyklistiku prověřil v testu silniční kolo Phantom. Je nám ctí, že jsme byli osloveni a že test předčil očekávání testovacích profi jezdců v porovnání se světovými značkami na trhu.

Všechny cyklistické značky rádi tvrdí, že jejich výrobní metody jsou jedinečné. Pravdou je, že většina značek vyrábí jejich karbonové rámy v podstatě stejným způsobem a s použitím podobných materiálů, často i ve stejných továrnách na Dálném východě. Takže když najdeme značku, která skutečně dělá věci jinak, stojí to rozhodně za povšimnutí.

Peter Stuart, CYCLIST.CO.UK

PRAKTICKÉ TESTY

Dopadový test dle evropské normy EN 14781, která předepisuje zatížení 70 kg při dopadu.
Duratec Phantom tuto normu překonává a odolává zatížení 110 kg, což je o 57% více než stanovuje norma.

Sledujte na videu oblast pod závažím. Při dopadu je vidět pružení v sedlové trubce, které vypovídá o vysokém komfortu rámu. Naopak v oblasti u středu a hlavové trubky rám vykazuje vysokou tuhost a minimální deformaci.

POSTAVTE SI SVŮJ VLASTNÍ PHANTOM

Objevte další možnosti online konfigurátoru a postavte si svůj vlastní Phantom.

© 2018 DURATEC. Všechna práva vyhrazena.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey YouTube Icon
bottom of page